חברת בנייה
 
ברוכים הבאים לאתר של אייל ד. אבן ושיש בע"מ
 
עבודות שחזור מבנים, חיפוי וריצוף מבנים ואספקת אבנים מלוטשות ומסותתות
 
למידע נוסף - צרו קשר
 
 
 
חברת בנייה
 
 
 
 
יצירת קשר
 
* שם:
 
  טלפון:
 
* אימייל:
 
  הערות:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כך מחשבים עלויות בניה

 
כל פרויקט בניה נמדד על פי עלויות יחסית קבועות. אומדן העלויות חיוני לצורך התנהלות הפרויקט, ואף קובע במידה רבה את הצלחתו. העלויות רלוונטיות עבור היזם, הקבלן, האדריכל והלקוח אשר בסופו של דבר נדרש לשלם על הבניה. עלויות הבניה מתחלקות לשלושה נושאים, עליהם יורחב בהמשך, אך כדאי לציין גם גורמים נוספים המשפיעים על מחיר הפרויקט:
 
  • עלות המגרש
  • תכולת המבנה
  • אגרות הבניה
  • תשלומים למנהל מקרקעי ישראל
  • דמי תיווך, עורכי דין ויועצים
  • עלות המימון
 
02-6435971
 
הנושא של עלויות בניה מורכב משלד, גמר ופיתוח השטח. בענף הבניה נהוג לאמוד את העלויות בטווח כולל של 4,000 ש"ח למ"ר בפרויקטים סטנדרטיים, אולם ישנה עלייה משמעותית ככל שהדרישות הופכות אקסקלוסיביות יותר. המחירים של אומדן עלויות בניה כוללים דלתות וחלונות, כלים סניטריים וריצוף, אך אינם כוללים את תכולת המבנה כגון מטבח, ריהוט, גופי תאורה וכדומה.
 

אלו הפרמטרים המשפיעים על עלויות בניה

 
להלן פירוט על כל אחד מההיבטים של אומדן עלויות בניה:
 
א. שלד – הגורמים המרכזיים המשפיעים על עלות השלד הם איכות, מהירות ביצוע ואמינות הקבלן. כפי שניתן להבין, גורמים אלו הם סובייקטיביים, ולכן חשוב מאוד לבחור קבלן מוכר ומקצועי. מעבר לכך יש גם גורמים אובייקטיביים, והם מורכבות המבנה, רוחב הפתחים, סוגי היסודות ועומקם, כמות החפירה או החציבה באתר הבניה, סוגי בלוגים וצורך בבניית מרתף.
 
ב. גמר – עלויות הגמר הן מסובכות ביחס לחישוב של עלויות השלד, אך הן לא פחות חשובות. בעלויות גמר יש לקחת בחשבון את מגוון החומרים. בעוד עלות של גמר סטנדרטי נעה סביב 3,000 ש"ח למ"ר, גימורים יוקרתיים יכולים להגיע עד 4,000 ש"ח למ"ר. את העלויות הללו יש להוסיף אל עלויות השלד שנסקרו קודם. מעבר לכך, חשוב לציין כי את חישוב עלויות הגמר ניתן לבצע כבר במהלך העבודה עצמה מול האדריכל, מהנדס הפנים או כל גורם מקצועי אחר המעורב בתהליך.
 
ג. פיתוח שטח – אי אפשר לחשב עלויות בניה מבלי להתייחס אל פיתוח השטח. את הקירות המשמשים לצורך תמיכת הקרקע נהוג לחשב לפי עלות של 300 ש"ח למ"ר, אך כדאי גם לקחת בחשבון מצבים יוצאי דופן. מצבים אלו יכולים להיות דרישה לציפוי אבן לקיר, או תוספת של גדר קלה, משטחי חניה, שבילים וגינון. העלות משתנה על פי מורכבות התכנית, ותלויה בהצעות של אדריכל נוף או מהנדס אישי.
 
לסיכום, כל מי שלוקח חלק בתהליך בניה עצמית או רוכש דירה בפרויקט חדש חייב להכיר את אומדן העלויות. עלויות בניה קובעות את ההוצאה האישית, ויכולות להגיע לסכומים גבוהים מאוד. בחברת הבנייה אייל ד. אבן ושיש בע"מ ישמחו לספק עבורכם הצעת מחיר משתלמת, לתאם מולכם פגישת היכרות, ולתת תשובות מדויקות על כל דרישה שתציבו.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתובת: יד חרוצים 19, שכונת תלפיות, ת"ד 53350, ירושלים, 91533  
 נייד: 057-6000707  | פקס: 6446913 - 02 | משרד: 02-6435971 |  דוא"ל: info@eyalbniya.co.il
 
 
 
 
 
‪Google+‬‏